07 HALI YIKAMA

Lara Halı Yıkama


Lara Halı Yıkama

Lara Halı Yıkama olarak, günlük hayatta kullandığınız, vücudunuzun çeşitli yerleri ile temas eden halılarınızın kirden arındırılma işlemi ve gerekli hijyeni sağlama işlemi için hizmet vermekteyiz. Faaliyete geçilen ilk günden konulan müşteri memnuniyeti hedefi doğrultusunda kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı çerçevesinde çalışmaktadır. Yılların biriktirdiği deneyimi teknolojik gelişmelere entegre ederek kusur bir yıkama hizmeti sunmaktadır. Yıkama sürecinin başından sonuna kadar müşteri çıkarlarını düşünerek tüm sorumluluğu üzerine alarak halıların teslim almaktadır. Halıların ilk günü göz alıcı görünümüne ve sağlamlığına kavuşturacağının taahhüt ederek tüm yıkama aşamalarını özenli bir şekilde yerine getirmektedir.

Halı Yıkama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lara Halı Yıkama kalitesi kapsamında halıları güvenli bir şekilde yıkatma ve sonucunda huzur içinde kullanmak için detaylı bir şekilde araştırma yapılması gerekmektedir. Yıkamanın hem son maliyeti hem de ağlık yönünden değerlendirilmesinde dolayı gözden kaçacak küçük bir detay bile teflisi mümkün olmayan sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle firma seçimi yapmak konusunda titiz davranılmalı ve belli kriterleri yerine getirmiş firmalardan yıkama hizmeti alınmalıdır. Bir halı yıkama firmasının tercih edilebilmesi için olması gerekenler şunlardır;

• Halıların ilk teslim alınmasının kontrol ile yapılarak yıkama sürecinin sonuna kadar oluşacak hasarlara karşı sigorta kapsamında garanti altına alması, sürecin tüm sorumluluğunu yüklenmesi gerekmektedir.

• Firmanın çalışma alanının her halıya ayrı işlem uygulayacak, adımları farklı yerlerde gerçekleştireceği kadar büyük olması gerekir. Aksi halde yapılan işlemler birbirine girerek yıkama uygulaması başarısızlık ile sonuçlanır.

Lara Halı Yıkama olarak, kullanılan toz alma, sıkma ve yıkama makinelerinin teknoloji ile donatılmış, ulusal ve uluslar arası kalite standartlarından onay almış, güçlü ve sağlam makineler olması gerekmektedir.

• Kullanılan deterjan, şampuan ve bütün temizlik malzemelerinin Sağlık Bakanlığı' nın belirlemiş olduğu hijyen koşullarına uygun olarak üretilmiş olması gerekmektedir. Dikkat edilmemesi bir çok hastalığı beraberinde getirmektedir.

• Personellerinin gündelik usulü çalışan değil, tüm sürece hakim, alanında uzmanlaşmış profesyonel personel olması gerekmektedir.

• Kurutma işleminin dışarıda yapılması nemli halılarda toz, kıl, tüy ve kum toplanmasına neden olur. Bu yüzden yıkama alanında her türlü irtibatı kesecek kapalı odalarda kuruta işleminin yapılması gerekir.

• Halılar ile ilgili sorun olması halinde hemen iletişime geçilebilecek çeşitli irtibat kanallarının olduğu Lara Halı Yıkama kalitesinde bir kurumsal yapı ile yıkama işlemini yerine getiriyor olmalıdır.

Kriterleri ışığında firmalar seçilmelidir. Firmalar kriter altında karşılaştırılarak uygun ve kaliteli hizmet sunan ile yıkama hizmeti çalışması yapılır. Kriterlere uygun hareket edilmeden seçimi yapılan bir firmanın yaptığı yıkama işlemi sonucunda müşteriler hem maddi hem de manevi kayıplar yaşayabilir.

Kriterlere Uygun Firma Seçimi Yapılmaz İse Ne Olur?

Halı yıkama işlemi titizlik isteyen işlemler bütünüdür. Herhangi bir adımın eksik yapılması veya atlanması sonrasında başarısızlık ile sonuçlanan uygulama memnuniyetsizliği ortaya çıkarmaktadır. Müşteriler sadece seçimlerini uygun fiyat üzerinden yapar ve diğer kriterleri dikkate almaz ise karşılaşacağı sorunlar şunlardır;

• İlk teslimat anında halıların ambalaj ile alınmaması ve gerekli ölçülerde araçlara düzgün şekilde yerleştirilmemesi, halılarda yıpranma ve yeni lekelere yol açmaktadır. Ayrıca ilk teslimatta halılara Lara Halı Yıkama garantisini sunmamasında kaynaklı olarak, yıkama süreci içinde halı üzerinde meydana gelecek hasarlardan dolayı müşterilere ekstra bir maliyet yüklemektedir.

• Toz alma, kum çıkarma gibi süpürme işleminin yapılmaması sonucunda yıkama işlemi başlatılan halılarda bu toz ve kumlar daha derine inmekte, tüy ve kıllar iyice yapışkanlık göstermektedir. Bu sebepten dolayı halılar yıkansa bile temiz olmayacaktır.

• Alan küçük olduğunda halıların yıkanması esnasında kirler birbirine karışacak, deterjanlar her türlü kire aynı etkiyi bırakmadığından dolayı halıda farklı lekeler ortaya çıkacaktır.

• Kullanın şampuanların rast gele seçilmesi, yıkama sonrası kullanımda içerdiği kimyasallardan dolay bakterileri beraberinde getirerek hastalıklara neden olacaktır.

• Çalışan personelin yetersiz bilgiye sahip olmasından, Lara halı yıkama personeli gibi uzman olmadığından dolayı halılarda hem kirler çıkmaz hem de deformeler ortaya çıkar, böylece tamir ile yeniden yıkama maliyeti ortaya çıkar.

• Özensiz ve dikkatsiz yıkama halılardaki güzelliğin kaybedilmesine neden olur.

• Kurumsal yapıdan uzak olmasından dolayı sorunların çözümü ya gecikir ya da hiç çözüme kavuşturulmaz.

Su sorunların yaşanması ödenecek halı yıkama ücretini katlayarak masraf olarak kullanıcıya dönmektedir. Bu nedenle yapılacak seçimin bütün artı ve eksileri iyice araştırılmalı, gerekli görülen karşılaştırmalar yapılmalı, güven veren firma halı yıkama için tercih edilmelidir.

Halı Yıkama Fiyatlarını Ne Belirler?

Normal standartlar altında yıkama ücreti halının metre karesi üzerinden hesaplanmaktadır. Ancak bazı durumlarda metre kare hesabının yanı sıra halını yapısının ipek, yünlü veya el dokuması olması ücretin belirlenmesinde değişkenliğe neden olmaktadır. Lara halı yıkama sektöründe genel olarak halıların metre kare yıkanma fiyatları üzerinde firmaların kullandığı makinelerin teknolojileri, kullanılan malzemelerin kalitesi, çalışan personelin işinin ehli olması ve belirli zamanlarda çıkarılan kampanyalardır. Bu içerikler haricinde yıkama fiyatları değişkenlik göstermemektedir.

Bu fiyatlandırmanın oldukça altında ücret talep eden firmalar şart olan kriterleri eksik olarak yerine getirebilir. Bu nedenle başlangıçta uygun fiyat gibi görünen firma sağlamadığı şartlardan dolayı vereceği zarar karşılığında daha pahalı olacaktır. Ayrıca halılarda var olan maneviyatı yok edecektir.

Piyasa koşulları göz önüne alınarak hazırlanan fiyat listesinde en uygun fiyat seçeneklerini, müşterilerin belirlediği peşin, yıkama sonrası nakit, kredi kartı gibi ödeme şekilleri, Lara Halı Yıkama garantisi altında sunmaktadır. Belirlenen fiyatların sonucunda yıkama hizmetinden memnun kalınmaması durumunda, eğer ücret ödenmiş ise herhangi bir kesinti yapılmadan eksiksiz olarak iadesi yapılmakta, eğer ödeme yapılmamış ise hiçbir ödeme talep edilmemektedir.

Hizmetin Kalitesi Nasıl Olmaktadır?

Halı yıkama işleminde kalite kullanılan malzeme ve teknoloji ile kısıtlı değildir. Rahat iletişim kurmak, sorunları hızlı şekilde çözüme kavuşturmak, yapılmış olunan yıkama uygulamaları neticesinde referanslara sahip olmak gibi birçok etken sayılmaktadır. Müşteri ilişkileri, verilen sözlere itibar etme ve güvenceler kalitenin belirleyicileri konumundadır.

Dilediğiniz zaman adreslerimizde bizleri ziyaret ederek içeriklerimizi inceleyip kalitemizi karşılaştırabilirsiniz. Lara Halı Yıkama uygulamaları ile ilgili görselleri inceleyebilirsiniz. Büyük önem verilen AR-GE çalışmalarımızın devamını sağlamak için, çalışma stratejimizi belirlemek ve müşterilere en iyi hizmeti kaliteli şekilde sunmak için öneri ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

ikon